Вирощування технічних конопель: що роблять з рослини

Вирощування технічних конопель : що роблять з рослини

Коноплі є однією з прадавніх рослин. Технічні коноплі-однорічна лубоволокнистая культура. Її насіння використовується як посівний матеріал, продукт харчування для людей і тварин. Олії, приготовані з конопель, застосовуються в медицині, косметології, хімічній промисловості. Стебла рослини надають волокна для текстильної промисловості. Під час голоду коноплі здатні були обігріти, дати їжу, а також позбавити від болів. Але в сучасних умовах вирощування конопель технічних, незважаючи на її безперечну користь, викликає безліч питань.

Індустріалізація коноплярства

Свою індустріалізацію коноплярська промисловість початку ще сотню років назад. XX століття стало не лише віхою підйому в коноплярстві, але і ознаменувало собою активність нових розробок в цій галузі. Розроблялася технологічна переробка культури.

У сімдесятих роках минулого століття селекціонери Сумського інституту лубових культур винайшли сорти технічних конопель, де або не було в наявності тетрагидроканнабинола, або його було так мало, що і від тонни викурених рослин наркотичної дії неможливо було б відчути.

Завдяки такій діяльності учених коноплярство, що отримало заборону у більшості європейських країн через наркотичну дію культури, відчуло реанімацію. У одній Німеччині за останні пару десятиліть було споруджено більше трьох десятків заводів, що переробляли технічні коноплі. У Україні ж посіви цієї культури піддалися скороченню досить швидкими темпами. памі. Чи знаєте ви? На початку XX століття посіви рослини на українській землі складали більше 120 тисяч гектарів, в середині восьмидесятих років-дещо більше 70 тисяч гектарів, в дев’яності роки-10 тисяч гектарів, в 2011 році під посівні площі для технічних конопель передбачена квота-357 гектарів. У 2008 році технічні коноплі оброблялися ще на трьох підприємствах, а в 2010-му-лише на одному.

Зовнішній вигляд

Коноплі технічна (не наркотична) є однорічною лубоволокнистую культурою сімейства Cannabis, ТГК, що містить, не більше 0,08%, призначену для вирощування волокна і насіння.

У усій культурі стебло-найцінніше, він складає до 70% від загальної ваги. Саме він є джерелом волокон. У довжину стебло може досягати від 80 см до 4 м, що залежить від сорту культури і умов, в яких вона вирощується. Діаметр стебел коливається від 2 до 30 мм.

Стебло рослини пряме, розгалужене, на самому верху чотиригранний, в середині-з шести граней, знизу-закруглений. На вигляд стебло конопель має схожість з льняним. Листя рослини складне з черешків із зубчастими краями, мають від 5 до 7 листів. Значно скоротилися і посіви таких значимих технічних культур як цукровий буряк, льон. Квітки культури розрізняються по статевій приналежності. Чоловічі мають п’ять тичинок і чашолистки жовто-зеленого відтінку, мітелки відрізняються рихлістю. Жіночі суцвіття є складними колосы, у них вгорі розташоване велике листя.

Чоловічі представники культури мають в розпорядженні довгі гілки і невелику кількість листків, жіночі-пишним листям і характерністю запаху. Волокна з чоловічих рослин характеризуються еластичністю і м’якістю, з жіночих-міцністю і жорсткістю.

Чоловічі представники культури ростуть швидше і значно вище, жіночі ж здатні до більшого накопичення психотропних речовин. Цвіте жіноча рослина на місяць-півтора пізніше, ніж чоловіче. Плоди конопель-довгасті горішки, ребристі або гладкі на вигляд, мають найчастіше зеленувато-сірий відтінок. Важливо! Конопляна рослина легко впізнанна по унікальній формі листя, яке розчепірюється від живця, схоже на пальці руки.

Хімічний склад

Коноплі включають до свого складу близько 420 різноманітних хімічних сполук. Тільки 70 з них входять до групи каннабиноидов, які характеризуються психотропними властивостями (це стосується не усієї групи каннабиноидов). Дізнайтеся що можна робити з сорго, бавовника, ячменю. Зміст ТГК і інших подібних речовин залежно від виду культури сильно відхиляється. Наприклад, найбільше психотропів знаходиться в коноплях індійських. Технічні коноплі (посівна) можуть не володіти ТГК і, відповідно, будь-якою психоактивною дією.

Окрім каннабиноидов, структурні елементи культури наділені також багатьма речовинами інших груп : терпени, стероїди, вуглеводи, феноли, карбонові кислоти, азотвмісні з’єднання, алкалоїди, які вплинули на значні антибіотичні характеристики рослини. Тому ототожнювати різноманітні види рослини за психотропними властивостями є досить необачним рішенням з точки зору хімічного аналізу. Чи знаєте ви? До початку XIX століття в Сполучених Штатах Америки допускалося платити податки коноплями. Плоди технічних конопель багаті крохмалем, білками, жирною, напіввисихаючою олією, смолами, вітамінами і багатьом іншим. З насіння культури отримують фибрин-сложный (органічна лікувальна речовина, активізуюча процеси кровотворення, ріст кісткової тканини, а також активно використовується при рахіті).

Також трава цієї рослини характеризується відмінними антибіотичними властивостями, а відвар виконує обволікання і протидію запальним процесам в організмі.

Найбільш цінним продуктом переробки технічних конопель представляється конопляна олія , що містить бактерицидні речовини, ненасичені кислоти, гліцерин, амінокислоти, а також різноманітні мікроелементи. Ця олія володіє вітамінами А, В1, В2, В6, E, K, D. Також сучасні досліди довели, що речовина містить каротин, хлорофіл і дубильні речовини, які мають протипухлинні властивості. ми. Дізнайтеся чим корисна олія гвоздики, опунції, чорного кмину, троянди, туї, лаванди.

Застосування

Технічні коноплі є унікальним продуктом, який здатний надати поживну і корисну їжу, обігріти, одягнути в одяг, побороти проблеми із здоров’ям і навіть допомогти у будівництві будинку.

У ткацькій промисловості

Технічні коноплі активно застосовуються в промисловому виготовленні волокна. При переробці з цього продукту роблять екологічно чистий одяг, взуття і білизну (яке має лікувально-профілактичні властивості).

Максимально придатною частиною культури для легкої промисловості (виготовлення волокна) виступає стебло, що є близько 65% загальної сухої маси рослини. Довжина вироблюваного волокна безпосередньо залежить від сорту культури і умов культивації.

В середньому цей показник можливий від 0,7 метра до 4 метрів. Активна реалізація текстильної продукції з цієї культури здійснюється як на ярмарках, так і в мережі Інтернет.

У харчовій промисловості

Ще з далеких часів наші предки цінували насіння конопель як криницю корисних речовин. Таке насіння і листя рослин ефективно використовуються в харчовій промисловості.

Орієнтація на харчове застосування культури залишилася і на сьогодні одній з найосновніших. Її застосовують в дієтичному, вегетаріанському, спортивному харчуванні. Основним в цьому плані виступає насіння рослини, в їх складі 48% вуглеводів і до 33% олії. Дізнайтеся чим цінні часник, свити, зелений перець, куркума, кориця, морква, яблука, вишні, черешні, полуниці, смородина біла, чорна, червона, ковила, кропива коноплевая, гірчиця, буркун, рицина. Поживні, збагачені полиненасыщенными жирними кислотами, вітамінами і мікроелементами конопляне насіння приймається в їжу як самостійно, так і у вигляді інших продуктів, що виробляють.

Олія-один з таких продуктів, що характеризується унікальністю складу і рядом корисних властивостей, отримують його шляхом холодного віджимання з насіння культури. Важливо! Смажене насіння конопель до середини XX століття вживало в якості насіння, а олія цієї культури була одним з самих споживаних. >

У медицині і косметології

На сьогодні екстракт технічних конопель інтенсивно застосовують для виробництва корисних засобів особистої гігієни, а також на різноманітних етапах виготовлення лікарських препаратів.

Конопляна олія має відмінні властивості антиоксиданту, тому рекомендується для включення в раціон людини при будь-яких проблемах з онкологією, утрудненнях з диханням, травленням або серцево-судинною системою.

Фармацевтичні компанії використовують продукти переробки насіння, листя і складових частин стебел культури для створення органічних антибіотичних засобів, препаратів для стимуляції кровотворення і утворення кісткової тканини, а також речовин для боротьби з рахітом. При рахіті в допомогу стануть лобода біла, волоські горіхи, ріпа, листя лопуха, маньчжурський горіх, трибарвна фіалка..

У виробництві

У меблевій промисловості коноплі вважаються відмінним наповнювачем ДСП і ефективним екологічним єднальним матеріалом. Також в якості кормової бази для худоби фермери використовують пресовану макуху з насіння культури, що включає величезну кількість корисних для тваринних мікроелементів.

У побуті

Технічні коноплі є стійкою органічною сировиною і ефективним антисептиком, що спровокувало пошук шляхів використання продуктів переробки рослини у будівельній справі. Окремі компоненти культури чудово підходять для виробництва обробних панелей, добавок у бетон (для збільшення показників міцності), пінопласту, а також лакофарбної продукції.

Лідируючими країнами в застосуванні для будівництва технічних конопель являються Великобританія (2009 рік-запуск програми по зведенню будинків, стіни яких складаються з вапна, конопляної макухи і висушених рослин) і Німеччина (використовують як основу під статеве покриття, а також утепляють фасади будинків).

Альтернативна енергетика

Продукти переробки зовнішніх покривів стебла технічних конопель, а також інших сухих компонентів рослини активно використовуються як джерело для вироблення теплової енергії. Дізнайтеся як ще можна застосовувати солому. Пеллеты технічних конопель мають меншу тепловіддачу, ніж кам’яне вугілля, але більшою, ніж більшість мягкотканевых деревних культур.

Чи знаєте ви? Найперша модель автоФорд Модель-Тїздила на паливі з конопель, деякі ж деталі цієї машини були зроблені також з цієї культури. Генрі Форд любив фотографуватися на тлі власного конопляного поля.

Целюлозна промисловість

В наші дні для виготовлення паперу найчастіше використовують деревну целюлозу, тому більше 40% щорічного вирубування лісу йде на покриття попиту на папір. Цей спосіб є не лише нераціональним, але і згубним для екології в цілому і людей зокрема.

Ще в далекі часи люди уміли застосовувати коноплі для виробництва паперу, враховуючи, що такий папір являється якісніше, міцніше і коштує набагато дешевше за деревні аналоги. Один гектар культури здатний забезпечити отримання шести тонн целюлози, що значно більше приросту за рік одного гектара лісу. папір з дерева і конопельПри цьому цикл дозрівання технічних конопель складає усього лише 120 днів, і вирощувати її можна практично скрізь.

Багато історично значимих документів збереглися до наших днів виключно завдяки міцності і зносостійкості конопляного паперу : перші паперові банкноти, Конституція і Декларація незалежності США, Біблія Гутенберга і багато що інше.. В різні часи для виробництва паперу використали евкаліпт, коров’ячий гній, циперус, юку. Промислова революція XIX століття і подальший розвиток капіталізму пред’являли значний ріст попиту на папір. Задоволення цього попиту здійснювалося в промислових масштабах, але оскільки перші виробничі верстати не могли належним чином обробити конопляне волокно для виготовлення паперу, то був впроваджений простіший в обробці матеріал-деревина. Але на сьогодні вже існують продуктивні технології для ефективного видалення із структури конопляного волокна силікатів, що значно пом’якшить волокна і зробить їх більше відповідними для перетворення в папір, це повинно простимулювати до переходу на більше екологічний і недорогий вид сировини.

Також не варто забувати, що культура може виступити доступною і зручною сировиною для виробництва органічного пластика, кручених виробів (канатів, шпагатів і іншого), а також екологічно безпечного біопалива.

Чи знаєте ви? Ще в 1916 році парламент США заявляв, що до 1940 року уся целюлозна промисловість працюватиме тільки на основі конопель, оскільки, по визначеннях учених, з 1 гектара цієї культури здійснюється кількість паперу, рівна продукції з 4 гектарів лісу.

Вирощування

Оскільки ця рослина якнайкраще росте в холодному грунті з поступовим і повільним прогріванням, то варто починати сіяти його рано навесні. Найбільш тривалий період дозрівання складає близько 120 днів, що дозволяє отримати урожай влітку (якщо засіяти у березні).

Вирощування технічних конопель краще всього поєднувати з вирощуванням інших культур, щороку шануючи правила сівозміни. Також досвідчені фермери рекомендують робити раз в декілька років (частіше за всього рази в три роки) зміну насіння для засіву, а сімейний фонд повністю реалізовувати або самостійно використати в промислових цілях. Це треба здійснювати з метою збереження низького рівня ТГК (чого вимагає законодавство).

Варто відмітити, що залежно від цільового застосування готової рослини (отримання насіння або волокон, одночасне використання або інше) необхідно вибирати відповідний сорт і норму засіву насінням.

Фахівці аграрної сфери вказують на 100-кілограмову норму насіння, яку треба рівномірно розподіляти на один гектар робочої землі. Південні сорти є найбільш плідними, тому у разі їх висадки потрібні усього лише 20 кг на один гектар. Хорошими попередниками для конопель будуть горох, квасоля, люпин, люцерна, конюшина, цукровий буряк, картопля, кукурудза. за.

Необхідні умови для вирощування

Технічні коноплі є досить зручною культурою для вирощування будь-яким фермером, оскільки цю рослину не вимагає до себе багато уваги, однаково комфортно дозріває на різних грунтах, а також підходить для вирощування в самих різних кліматичних умовах. Коноплі чутливі до внесення добрив, добре реагує на нітрофоску, нитроаммофоску, рідкий гній, гній. Коноплі стійкі до температурних і погодних аномалій (посусі, підвищеній вологості), має невелику кількість небезпечних хвороб і шкідників. В той же час технічні коноплі позбавляють багато бур’янів необхідних для проростання умов, а також коноплі бояться багато шкідливих видів комах.

Технічні коноплі по відношенню до багатьох видів корисних рослин, які вирощують фермери, є рослиною-антагоністом, яке активізує споживання з грунту елементів, не потрібних або шкідливих іншим рослинам (важкі метали), а також збагачує грунт продуктами своєї життєдіяльності, які украй корисні іншим рослинам.

Тому культура вважається важливим учасником сівозміни. В той же час для збільшення врожайності цього елементу сільського господарства все ж необхідно враховувати деякі особливості вирощування.

Важливо! Найбільш продуктивно технічні коноплі ростуть в землях, де раніше вирощували озимі злаки, картоплю або кукурудзу.

Переробка

Коноплі є унікальною рослиною, яка має неповторний економічний і екологічний потенціал. На сьогодні налічується близько 35 000 товарів, які можуть бути зроблені шляхом переробки цієї рослини.

Найбільш явним і простим, але від цього не менш цінною сировиною для переробки є волокно конопляних стебел. Цей компонент активно застосовується для виробництва різних вірьовок, канатів, сердечників тросів із сталі і одягу.

Волокна технічних конопель заслужили визнання у всьому світі завдяки своїй зносостійкості, міцності до втрати корисних властивостей в солоній воді і в умовах екстремально низьких температур, що зробило вироби з конопляного волокна незамінними в морській справі. Якщо на етапі переробки додати синтетичні або будь-які натуральні волокна, то отриманий композитний матеріал можна ефективно використати для виробництва автомобілів, літаків, ракет. Варто відмітити, що з недовгого волокна технічних конопель можна отримати цінну вату, що котонізувала, а також матеріали для теплозвукоизоляции.

В той же час зовнішні здеревілі частини стебел є цінною сировиною для целюлозної і хімічною промышленностей, виробництва будівельних матеріалів, а також в якості палива для альтернативних енергетичних установок.

Отримана в процесі переробки стебел целюлоза є незамінним компонентом для виробництва особливо цінних і тонких сортів паперу, який не жовтіє, залишається міцною і стійкою. Також шляхом полімеризації целюлози можна виготовити пластик, який не приносить ніякої шкоди довкіллю завдяки біохімічному розкладанню. Активній переробці піддається також насіння технічних конопель, яке є цінним харчовим продуктом (48% вуглеводи). В середньому в насінні конопель знаходиться близько 29-35% олії, яка має не лише цінні харчові властивості, але і активно використовується в косметичній і будівельній галузях (лакофарбні вироби).

Також після отримання олії і інших корисних харчових елементів з насіння у розпорядженні виробника залишається конопляна макуха, яка являється в пресованому виді неймовірно цінним кормом для худоби.

Важливо! За допомогою досягнень сучасної науки і переробної промисловості практично усі відомі дерев’яні, бавовняні, нафтові продукти можуть бути зроблені з технічних конопель. Біомаса цієї рослини може бути перетворена в метан, метанол, біодизель або біогаз, які порівнянні за собівартістю з нафтовими продуктами. Також це виробництво відрізняється безпекою і екологічністю для довкілля.

Технічні коноплі є абсолютно безпечною рослиною в плані наркотичної дії на організм. Користі від цієї культури і сфер застосування продуктів на її основі з кожним роком стає все більше.

Пожалуйста, войдите для комментирования
Ваш ответ
Код защиты:
captcha
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Описание
Auto Opium Feminised
  • Ваш список
    “Список желаний” пуст
Нет просмотренных товаров
Найдено 5 Показать
Удалить список?
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно