Калійні добрива

Калійні добрива

Автор: Олена Н. https://floristics.info/ru/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Опубліковано у Кімнатні рослини Опубліковано: 30 липня 2012 Перевидано: 26 лютого 2019 Останні правки: 19 березня 2021

Калійні добрива

Нам, садівникам і квітникарям, важко переоцінити значення калію для нормального росту і розвитку рослин, що культивуються, оскільки він виконує безліч різноманітних функцій в організмі рослини. І хоча калій є одним з найнеобхідніших мінеральних елементів, на відміну від інших корисних речовин, наприклад, фосфору або азоту, він не входить в органічний склад рослин. Тому необхідність застосування калійних добрив очевидна.

Із власного досвіду переконалася, що калійні добрива допомагають рослинам стати більш витривалими, міцними та стійкими до посухи та морозів, забезпечують більш швидкий ріст і формування плодів.

Якщо у рослини з'явилися «обпалені» краї і блакитний відтінок листя, маленькі «іржаві» відмітини, «кволі» бутони і суцвіття . не замислюючись «ставимо діагноз»: брак калію.

Хлористий калій

У великій кількості калій необхідний соняшнику, гречці, буряку (в тому числі і цукровому), картоплі та іншим овочевим культурам. Менше калію споживають жито, пшениця та інші зернові.

Вміле використання добрив допоможе рослині набути чимало корисних властивостей, підвищить імунітет до хвороб і природним явищам, але невміле застосування може призвести до різних неприємних наслідків, аж до загибелі рослин. Використання добрив вимагає крайньої обережності і уважності. Потрібно враховувати вид рослини, грунту. У важких глинистих грунтах калію завжди більше, ніж у легких піщаних, самий же бідний на калій грунт – торф'яний. Необхідно враховувати і те, що калійних добрив існує два види: хлористі і сірчанокислі. У кожного виду є свої плюси і мінуси.

Сульфат калію

Отже, хлористі добрива. За зовнішнім виглядом нагадують рожеві кристали. В цілому ці добрива мають позитивну дію на рослини: збільшують врожайність, підвищують імунітет до хвороб, а також до дії комах-шкідників, допомагають зав'язуванню бульб, збільшують час зберігання. Але є і головний негативний нюанс – вміст хлору. Оскільки взаємодія хлору з рослинами не схвалюється, удобрювати грунт слід задовго до посіву, причому в чітко обмеженій кількості. Часте внесення великої кількості хлористих добрив негативно позначається на стані грунту: може статися підкислення. Хлористий калій потрібно використовувати тільки на легких грунтах, наприклад піщанці. Шкідливий хлор вимивається опадами, а корисний калій залишається і без складності всмоктується грунтом. Слід запам'ятати і те, що використовувати хлористий калій для підживлення томатів, картоплі та кімнатних рослин ні в якому разі не можна!

Найкращим варіантом представляється сірчанокислий калій (сульфат калію). Крім сірки та калію до складу таких добрив входять магній і кальцій, що сприятливо впливає на рослини. Крім всіх перерахованих вище плюсів, має ще кілька: покращує смак рослин, в них відсутній шкідливий хлор. Крім того, сульфат калію можна використовувати в будь-який час року і на будь-яких грунтах. Підходить всім рослинам, в тому числі і тим, які не переносять хлор: картоплі, помідорам, перцю, гороху, всім ягідним культурам, а також дуже ніжним кімнатним рослинам.

Сульфат калію

Використання добрив для кімнатних рослин вимагає ще більшої ретельності і уважності, надзвичайної точності у дозуванні. Перш за все, слід розуміти, що удобрювати необхідно тільки здорову рослину в період її інтенсивного росту. Варто розрізняти квітучі і неквітучі рослини. Більшою мірою мають потребу в калії квітучі рослини, наприклад кали, гортензії, антуріуми, стрептокарпуси, броваллія, гербери, спатіфіллуми.

Однак при всіх перевагах калійних добрив, потрібно пам'ятати про розумні межі. Як брак, так і надлишок калію загрожує неприємними наслідками. При надлишку калію рослина втрачає свій високий імунітет і всі придбані властивості, як наслідок рослини жовтіють, в'януть, хворіють, обпадають листя і пагони.

Для підвищення ефективності дії добрив рекомендую змішувати калійні добрива з фосфорними і азотними. Змішувати добрива слід безпосередньо перед використанням.

Пожалуйста, войдите для комментирования
Ваш ответ
Код защиты:
captcha
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Описание
Auto Opium Feminised
  • Ваш список
    “Список желаний” пуст
Нет просмотренных товаров
Найдено 5 Показать
Удалить список?
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно